sobota, 16 marca 2013

AUTOPSJA Tess Gerritsen
Patomorfolog Maura Isles od zawsze czuła się swobodnie w prosektorium. Była „królową zmarłych”. Jednak coś mogło ją bardzo zaskoczyć.

Piękna kobieta w czarnym, foliowym worku otwiera oczy, to przywołuje cała serie kłopotów. Kobieta zostaje przewieziona do szpitala, a tam zabija ochroniarza i bierze zakładników, w tym ciężarną pacjentkę, detektyw Jane Rizzoli. Maura wraz z mężem Jane, agentem FBI Gabrielem Deanem łączą siły aby uratować zakładników. Kim jest tajemnicza psychopatka i czego ona chce? Okazuje się, że zastrzelony ochroniarz nie był pracownikiem szpitala i nikt go nie znał. Na jaw wychodzi też fakt, iż desperatka wie o czymś czego nie chciałaby widzieć i wiedzieć. Fabuła powiązana jest z gwałtami, handlem żywym towarem oraz tragiczną serią morderstw. W sprawę zamieszany jest Dyrektor Wywiadu Narodowego Carlton Wynne’a. Klucz do rozwiązania sprawy ma Jane, jednak najpierw sama musi przeżyć.Powieści zdecydowanie nie można zarzucić nudy, czyta się ją bowiem szybko, lekko i z zachłannością. Opisana jest z zaskakującym realizmem. Bohaterowie mają bardzo dobrze określone charaktery i ostre temperamenty. Już od pierwszego rozdziału odczuwałam współczucie, odrazę, ale i chęć przeczytania kolejnych rozdziałów, aby dowiedzieć co stanie się z bohaterami.

„Autopsja” Tess Gerritsen jest to jedna z książek, którą powinni przeczytać nie tylko miłośnicy kryminałów oraz thrillerów medycznych ale i realistycznych wątków i szybkiej akcji.

Zadziwiające jest to, że takie coś może się przytrafić każdemu. Obojętnie z jakiego kraju, zawsze jest ryzyko handlu ludźmi. To co przeżywają bohaterki książki musi być straszne i dlatego uważam, że jest to jedna z najlepszych części z cyklu Jane Rizzoli/Maura Isles.

„Mam na imię Mila, a to jest moja historia.”„-I tak jest za chuda. Kto ją zechce?

  Czy nie wie, że rozumiem po angielsku? Czy go to w ogóle obchodzi? Może jestem, chuda myślę sobie, za to ty masz ryj wieprza.

Przenosi wzrok na inne dziewczęta.

-W porządku – mówi. Na jego twarzy pojawił się uśmieszek. – Obejrzyjmy je dokładniej…”
10/10

                                                                                                                                 Selena

1 komentarz:

  1. Niedawno skończyłam oglądać wszystkie odcinki serialu Rizzoli & Isles dlatego mam ochotę na książki Tess ;) Dotychczas przeczytałam dwie, ale już zdążyłam bardzo polubić styl autorki. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń