piątek, 22 marca 2013

OPERACJA „GEMINI” Anthony Horowitz

Światowy bestseller sprzedany w milionach egzemplarzy. Mówi o czternastoletnim Alexie Riderze, który teraz ma kolejną misje do wykonania, operacje „Gemini”. Zostaje przeniesiony do szkoły niezdyscyplinowanych i bogatych dzieciaków, Point Blanc w Alpach. Dostaje nową, fałszywą tożsamość i dużą kolekcję szpiegowskich gadżetów. Alex musi wybadać co naprawdę się tam dzieje, ponieważ dwaj bardzo bogaci ojcowie chłopców zginęli w dziwnych okolicznościach. W nowej szkole chłopak poznaje wielu kolegów i zaprzyjaźnia się. W trakcie  pobytu w Point Blanc przeżywa wiele, chwilami nawet niebezpiecznych przygód. Dzięki temu, że jest sprytny i wysportowany łatwiej jest mu szpiegować i widzieć to czego dorośli agenci nie dostrzegają. Ale czy zdąży on wyjawić światu przerażający sekret Akademii Point Blanc?Tę książkę poleciła mi bibliotekarka i był to bardzo dobry wybór. Dzięki tej powieści możemy przenieść się do innego świata i poczuć się jak agenci. Poznajemy charakter Alexa i sześciu chłopców, Hugo, Toma, Nicolasa, Cassiana, Joe i Jamesa. Od początku książka była zaskakująca. Jak czternastoletni chłopak może odkryć złowieszczy plan zapanowania nad świtem i zdemaskować Doktora Griefa?

Choć wydaje się to banalne, chęć zapanowania nad światem tak książka się różni od zwykłych „przygodówek”.
Książkę czyta się szybka i przyjemnie, ale także z zniecierpliwieniem co się stanie z głównym bohaterem. Powieść szczególnie lubiana przez młodych czytelników, ale i nie tylko.„- Mamy wiadomość od Aleksa-oznajmiła pani Jones.
- Ach, tak?
- Smithers dał mu nadajnik łączący się z satelitą komunikacyjnym. Nadajnik jest wbudowany w przenośny odtwarzacz płyt kompaktowych. Alex wysłał sygnał dziś rano… o dziesiątej dwadzieścia siedem jego czasu.
- Co to znaczy?
- Albo ma kłopoty, albo zebrał tyle informacji, że możemy wkroczyć. Tak czy inaczej, musimy go stamtąd wyciągnąć.”  


7/10                                                                         Selena


1 komentarz:

 1. Hey Everyone,

  Below are the most recommended Bitcoin exchanges (BUY/SELL):
  Coinbase: $1 min. trade
  CoinMama

  Get free BITCOINS with the best Bitcoin faucet rotator:
  IACBit.org Faucet Rotator

  OdpowiedzUsuń