środa, 6 marca 2013

CHIRURG Tess Gerritsen


    Tytułowy „chirurg” jest seryjnym mordercą. Postępuje on tym samym schematem (nie powiem jakim), wycina kobietą macice ale jeśli myślcie że postara się chociażby o znieczulenie to się mylicie. On chce żeby jego ofiary cierpiały. Dlaczego? (tego dowiecie się w powieści). Jestem zaciekawiona psychiką chirurga i tym co go opętało, że stał się seryjnym mordercą.
Policja ustala że podobna seria morderstw miała miejsce dwa lata wcześniej, a sprawca zostaje zastrzelony przez doktor Catherine Cordell, lekarz-chirurg, kobieta będąca teraz w obawie o własne życie, spowodowane przejściami z przed dwóch lat i tym że była jedyną kobietą, której udało się uniknąć śmierci. Czy te dwie sprawy coś łączy? Sprawcę próbują odnaleźć wyjątkowo mocno zaangażowany w sprawę detektyw Thomas Moore oraz pewna siebie i z ostrym charakterem Jane Rizzoli.    Tess Gerristen znakomita pisarka thrillerów medycznych ukazuje nam przebieg śledztwa, a także bardzo dokładnie zapoznajemy się z ludzkim ciałem i prosektoryjnymi zajęciami. Tworzy ona rzeczywiste postacie, które jak każdy z nas martwią się codziennymi problemami. W książkach Tess, napięcie i tempo rośnie ze strony na stronę a czytelnik jest tak zafascynowany iż nie jest w stanie oderwać się od książki.Uważam, że jest to interesująca książka, trzymająca w napięciu do ostatniej strony dla fanów tego gatunku ale i nie tylko. Jeśli macie chęć na duża dawkę mocnych wrażeń, nie boicie się czasami nawet brutalnych opisów zbrodni to zachęcam po sięgnięcie po książki Tess Gerristen, nie bez powodu zajmuje ona 1 # w dziedzinie thrillerów medycznych.

„Ból łączy dwoje ludzie o wiele silniej niż miłość czy namiętność.”

„A więc tak kończy się małżeństwo, pomyślała Julia Hamill, wbijając łopatę w ziemię.”

,,Usiadła przy biurku, włączyła komputer i patrzyła w ekran. To był jej elektroniczny
terapeuta. Tylko z nim mogła podzielić się swym cierpieniem,,


                                    9/10

                                                                          Selena

1 komentarz:

  1. yaa, pierwsza skomentuję :P
    wciaż uważam, że moja gorsza. Ty chociaż napisałaś o jakiejś akcji, opisach a moja recenzja to było praktycznie streszczenie xd

    OdpowiedzUsuń