piątek, 15 marca 2013

NAMIĘTNOŚĆ Lauren Kate

Lucy wyrusza w podróż do przeszłości. Wskakuje do głosiciela, aby zobaczyć swoje wcześniejsze wcielenia i to co łączyło ją z Danielem. Chce ona odnaleźć sposób,  dzięki któremu ich miłość została by uratowana. Głosiciel przerzuca Lucy kolejno do jej poprzednich wcieleń. Bohaterka widzi kilkakrotnie swoją śmierć i cierpienie Daniela kiedy jego ukochana odchodzi. Każda wędrówka do wcześniejszych wcieleń daje jej więcej informacji. Daniel bojąc się, że Lucy mogłaby zmienić historię wyrusza za nią do przeszłości. Niestety ciągle pojawia się za późno. Czy Daniel dogoni Lucy? Czy ich ponadczasowa miłość przetrwa czy zostanie zniszczona?


Cała seria „Upadli” ma dla mnie bardzo duże znaczenie, bo od jej pierwszej części zaczęła się moja przygoda z fantastyką. „Namiętność” to trzecia z czterech część. Uważam, że jest o wiele lepsza od drugiej. Przede wszystkim dlatego, że są w niej podróże w czasie. Lucy przenosi się do różnych interesujących miejsc i epok w historii. Lauren Kate doskonale to wszystko opisała. Chociaż od razu wiadomo, że powieść  dobrze się skończy, to i tak czytałam tę książkę z zaciekawieniem.  Opowiada ona o pięknej ponad czasowej miłości i warto ją przeczytać żeby zobaczyć uczucie trwające przez tysiące lat. Na pewno wielkim plusem jest to że autorka wyjaśnia w tej części wiele nieporozumień. Dowiadujemy się, że uczycie bohaterów jest przeklęte przez samego Boga. Można zaobserwować zmianę Lucy. Dziewczyna po każdym przeskoku w czasie jest coraz bardziej pewna tego, że Daniel ją kocha. Zachowuje się rozsądniej i odważniej. Daniel nadal jest gotowy oddać wszystko by tylko uratować ukochaną i mieć ją dla siebie.


Podsumowując. Książka stwarza niesamowite napięcie i pobudza wyobraźnie. Polecam każdemu, który zrezygnował z serii po drugiej części. „ Namiętność” go nie zawiedzie.


„ – W końcu – wydyszał, odnajdując jej wargi.

 - Odnalazłeś mnie – wyszeptała.

- Zawsze.”


8/10
Książka przeczytana w ramach wyzwnia "Czytam fantastykę"

1 komentarz:

 1. cykl mam na oku od dłuższego czasu
  może w końcu i mi wpadną w ręce książki :)

  Dziękuję za link do recenzji :)
  Dodana została do wyzwania,
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń