wtorek, 12 marca 2013

BŁEKITNA MIŁOŚĆ S.C.Ransom


Alexa wiedzie normalne życie, gdy pewnego dnia znajduje nad brzegiem Tamizy bransoletkę. Kiedy zaczyna ją nosić pokazuje jej się zjawa zabójczo przystojnego chłopaka. Callum jest uwięziony między życiem i śmiercią, a Alexa jest pierwszą osobą, która może się z nim kontaktować. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Chłopak opowiada Alexie swoją historię, o tym że jest jednym z wielu Żałobników, którzy utopili się w rzece Fleet i żeby egzystować musi odbierać ludziom szczęśliwe wspomnienia. Mimo wszystko Alexa nadal darzy Calluma uczuciem, lecz po tym co usłyszy od Catherine ( siostry Calluma) zaczyna wątpić czy chłopak mówi jej prawdę. Alexa musi się zdecydować komu uwierzyć i przez tą decyzje może wpędzić siebie i bliskich w poważne kłopoty.


Początkowo książka mnie nudziła, ale w pewnym momencie zaczęło się naprawdę dużo dziać (niestety dopiero za połową ).  Język jest prosty i zrozumiały, przez co książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Plusem jest to, że miejsca, które są opisane w książce istnieją naprawdę, np. Katedra św. Pawła, co pozwala lepiej sobie wyobrazić sytuacje w jakich znajdują się bohaterowie. Autorka doskonale opisuje uczucia Alexy i wprowadza czytelnika w jej świat. Niestety akcja w pewnych momentach robi się nudna i niektóre rzeczy są zbyt długo i szczegółowo opisywane. Mimo to warto przez to przebrnąć, bo koniec jest naprawdę interesujący. Książka nie jest przewidywalna, cały czas nie mamy pewności jakie decyzje podejmie główna bohaterka i jak rozwinie się relacja Alexy i Calluma.


Wszyscy byli do siebie w jakiś sposób podobni. Wszyscy mieli taki sam wyraz twarzy. Chociaż po spodem mieli różne ubrania, wszyscy nosili takie same ciemne peleryny z kapturami – skubnął swoją – Mieli stanowcze miny, jakby mieli jakiś wspólny cel, i wszyscy byli obojętni na błagania Catherine”


6/10
Żaneta

Przeczytane w ramach wyzwania "Czytam fantastykę"http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/p/blog-page_15.html

1 komentarz:

  1. Witaj :)

    Dopisałam Cię do uczestników mojego wyzwania "Czytam Fantastykę". Zgłosiłaś się w dniu 8 marca, zatem wszystkie napisane od tego dnia recenzje z gatunku fantastyki możesz podesłać do wyzwania.
    Pamiętaj, aby trzymać się regulaminu :)
    Życzę powodzenia!

    OdpowiedzUsuń