niedziela, 19 maja 2013

HIGH FIVE !

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...
Ostatnio nie mam zbytnio czasu na czytanie książek, albo szkoła albo wycieczka albo jeszcze inne rzeczy. Z tego powodu nie było już od jakiegoś czasu żadnej recenzji , więc postanowiłam przedstawić moich ulubionych bohaterów książek.

Temat: Moi  ulubieni główni bohaterowie książek.
1.      Fi z serii „Jutro”
Fi jest raczej sarną, antylopą, młodą walabią, dziewczyną obdarzoną największym naturalnym wdziękiem, jaki kiedykolwiek widziałam”  Myślę, że ten cytat z „Kronik Ellie” doskonale opisuje Fi. Jest ona jedną z głównych bohaterek całej serii „Jutro”. Mimo że jest mieszczanką i bardzo delikatną osóbką, to razem z przyjaciółmi walczyła w obronie swojego kraju przed najazdami wroga.
2.      Jace z trylogii „Dary Anioła”
Jace jest odważnym i nieustraszonym nocnym łowcą. Uwielbiam jego charakter i stosunek do innych bohaterów. Traktuje wszystkich wyniośle, ale tak naprawdę każdego darzy jakimś uczuciem.
3.      Eve z „Wampirów z Morganville”
Eve jest jedną ze współlokatorek Domu Glassów. Ma 18 lat i jest Gotką. Podoba mi się jej charakterek i upór jaki ma w sobie. Bohaterka ta nadaje książce humoru .
4.      Cole z „Niepokoju”
Może nie jest do końca głównym bohaterem, ale w drugiej części „Drżenia” odegrał w miarę znaczącą rolę. Jest młodym wilkołakiem, który został zamieniony po tym jak się stoczył się  podczas swojej kariery muzycznej. Kiedy już znajduje się w domu z Samem jest zamknięty w sobie i strasznie uparty. Polubiłam go przede wszystkim za jego inteligencje i to, że gdy przychodziło co do  czego to potrafił walczyć o swoich przyjaciół.
5.      Meg z „Dziewczyna, która chciała zbyt wiele”
Meg jest siedemnastolatką mieszkającą w małym miasteczku. Jedyne o czym marzy to z niego wyjechać, ale kiedy poznaje Johna wszystko się zmienia. Bohaterka ma świetny charakter, jest szalona, ale również boi się wielu rzeczy.
A jakie są wasze ulubione postacie z książek?

2 komentarze:

  1. Shane z Morganville wymiata :) Eve i Jace'a też kocham, ale pozostałych postaci nie znam... Nie kojarzę nawet Cole'a, a Drżenie czytałam (ale zaliczam je do najmniej lubianych lektur, niestety)

    OdpowiedzUsuń
  2. znam tylko Jace'a, ale ja go po prostu nienawidzę...
    ja wybieram (i zawsze będę!) Scarlett O'Harę <3

    OdpowiedzUsuń