wtorek, 25 czerwca 2013

TYDZIEŃ SPECJALNY #1 Serial

Tydzień specjalny to nowa akcja, stworzona przeze mnie, w której przez cały tydzień będę zamieszczać na blogu posty na jakiś konkretny temat. Będę pisać o seriach książkowych, autorach, serialach itp.
Serial „Plotkara” został stworzony na podstawie książek Cecily von Ziegesar przez Josha Schwartza oraz Stephanie Savage. Składa się z 6 sezonów i miał swój debiut 19 września 2007 roku. Z bohaterami można było się spotykać na antenie The CW przez ponad pięć lat, bo aż do 17 grudnia 2012 roku kiedy to został wyemitowany ostatni odcinek. Serial nie mógł by istnieć bez tytułowej Plotkary, która na swoim blogu opisuje życie głównych postaci wywołując tym wiele skandali. Kim jest plotkara dowiadujemy się dopiero w 6 sezonie.
Aktorzy ( ci najważniejsi )

W rolę Sereny van der Woodsen wciela się Blake Lively. Urodziła się ona  25 sierpnia 1987 roku w stanie Kalifornia. Jest rozpoznawana przede wszystkim z roli w „Plotkarze”, ale grała również w „Stowarzyszeniu wędrujących jeansów 2” czy „Prywatnym życiu Pippy Lee”.
Blair Waldorf, postać grana przez Leighton Meester.  Aktorka urodziła się w 1986 roku na Florydzie. Leighton zadebiutowała w 1999r w grając Alyssa Turner w telewizyjnym show "Law & Order", a jej pierwszą dużą rolą było zagranie w filmie "Hangman's Curse".


Ed Westwick jako Chuck Bass. Edward już od dzieciństwa wiedział, że chce być aktorem. Jego pierwsza znacząca rola była w „Ludzkich dzieciach”

Dana Humphreya zagrał Penn Badgley. Aktor ten urodził się 1 listopada 1986 roku w Baltimore. Pewnego lata trafił do Hollywood, gdzie rozpoczęła sie jego prawdziwa kariera aktorska. Rola w " Para nie do pary " była jego pierwszym profesjonalnym debiutem.
Rolę Nate Archibalda zagrał Chace Crawford. W połowie drugiego roku studiów matka przekonała go do aktorstwa. Chace zagrał między innymi w „Jak urodzić i nie zwariować”.
W serialu najbardziej lubię postać Sereny i Jenny (Taylor Momsen). Z sześciu sezonów obejrzałam tylko trzy, ponieważ potem już "Plotkara" nie robiła na mnie takiego wrażenie jak na początku.
A jacy są wasi ulubieni serialowi bohaterowie "Plotkary"?


Żaneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz