wtorek, 30 kwietnia 2013

HIGH FIVE

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzisiaj kolej na najlepsze serie i książki fantasy. Temat idealny dla mnie, no więc zaczynamy:

 
1.       Trylogia „Drżenie” Maggie Stiefvater -  książki opowiadają o cudownej miłości między Samem i Grace. W trylogii główną rolę odgrywają wilkołaki i problemy jakie się z tym wilkołactwem wiążą.  Niewątpliwie najlepszą rzeczą w tej książce jest uczucie między głównymi bohaterami. Maggie Stiefvater pokazuje nam wieczną i nierozerwalną miłość.
2.       „Dary Anioła”  Cassandra Clare – myślę, że te książki są większości znane przynajmniej „z widzenia”. Pani Clare przenosi nas do świata do świata Nocnych łowców, demonów, czarowników , wampirów itd. W książkach cały czas coś się dzieje i nie są one w żadnym stopniu przewidywalne.

3.       Trylogia czasu ( „Czerwień rubinu” itd.) Kerstin Gier – historia opowiada o podróżnikach w czasie. Główna bohaterka dowiaduje się, że jest nosicielka genu i może się przenosić do przeszłości. Książki są napisane przyjemnym lekkim językiem i niemożna się przy nich nudzić.


4.   „Upadli” Lauren Kate –„ Upadli” to seria książek o miłości między zwykłą dziewczyną, a aniołem. Jednak do mojej listy ulubionych książek fantastycznych zaliczam tylko pierwszą część. Od „Upadłych” zaczęła się moja pasja do fantastyki i trwa do dzisiaj5.       „Pocałunek anioła”  Mary-Claire Helldorfer – cykl książek o aniołach. Ggłówny bohater po śmierci staje się aniołem i zostaje na ziemi, by odkryć prawdę o wypadku w, którym zginął i ochronić Ivy przed niebezpieczeństwem.
Książek fantasy przeczytanych przeze mnie jest o wiele więcej, ale te na pewno są warte poświęcenia uwagi.  Jakie są wasze ulubione serie i książki fantastyczne? Zapraszam do komentowania mojej listy High Five i dawania własnych propozycji.

Przy okazji chciała bym polecić „Konkurs urodzinowy u Nevermore”. Kto zainteresowany klikà http://betterversionofthetruth.blogspot.com/2013/04/konkurs-urodzinowy.html
Żaneta


1 komentarz:

  1. Chciałabym zapoznać się z pierwszą i trzecią serią, bo o nich czytałam najwięcej dobrych recenzji. :)

    OdpowiedzUsuń